Російський Ту-154, який розбився в Сочі, навіть не падав – розслідування

296412_1

Літак зазнав аварії “в контрольованому польоті”, вирішили фахівці.

Військовий літак Ту-154, який зазнав аварії в Чорному морі біля Сочі в грудні 2016 року, сів на воду “в контрольованому польоті під управлінням командира екіпажу”,  передає Ukr.Media.

Після завершення технічної частини розслідування катастрофи Ту-154 фахівці зробили висновок, що він взагалі не падав, а сів на воду в контрольованому польоті під управлінням командира екіпажу Романа Волкова.

Причину такої дивної поведінки льотчика зараз досліджують. У Міноборони РФ вивчають медкарту загиблого пілота і результати проходження ним психологічних тестів, опитують інструкторів, які учили майора літати, а також з’ясовують, чи правильно був організований відпочинок екіпажу перед рейсом.

Видання з посиланням на близького до військово-технічної комісії джерела зазначає, що літак, як показало 3D-моделювання, злетів в абсолютно штатному режимі.

Після зльоту екіпаж “теж не вчинив жодної з традиційних у подібних випадках помилок – машина не виходила на закритичні кути атаки, не втрачала швидкість, не потрапляла в штопор і взагалі не падала”. Приблизно через хвилину після відриву від землі літак набрав висоту близько 250 метрів і швидкість близько 360-370 кілометрів на годину , а відразу після цього на борту стала стрімко розвиватися нештатна ситуація”.

“Вона висловилася в тому, що керуючий пілот – командир екіпажу Роман Волков , який повинен був далі набирати висоту, – фактично перевів машину в режим посадки.

Ту-154, як показало моделювання, протягом десяти секунд до самого зіткнення з водою, знижувався в так званому контрольований політ під управлінням льотчика,  зазначає видання.

Причинами таких дій, за інформацією експертів газети, могла стати “дезорієнтація пілота в просторі”. Крім цього, вплинути на трагедію, могли “втома екіпажу і емоційна напруженість льотчиків”.

Нагадаємо, Ту-154 розбився біля Сочі над Чорним морем 25 грудня. На його борту перебувало 92 людини, всі вони загинули.

Експерти виключили терористичну версію катастрофи і називали можливою причиною катастрофи помилку екіпафжу.

Джерело

Antoniuk Kristina