Українцям будуть давати субсидії грошима: коли заплатять готівкою і на кого чекає тотальна верифікація

20_main_new.1488290810

Монетизації цього року не буде, проте в уряді вже обговорюють можливі механізми виплати “знижок на комуналку” грошима.

В Україні цього року на субсидії виділять рекордну суму – близько 71 мільярда гривень, передаєКорупція.Маркет 

Наразі “знижку на комуналку” оформили близько семи з половиною мільйонів українських родин, а до кінця року це число зросте до дев’яти мільйонів, при цьому всього в країні 15 мільйонів родин. Ще минулого року в уряді заговорили про необхідність ввести монетизацію субсидій, про це також йшлося в підписаному з МВФ меморандумі. Сайт “Сегодня” з’ясував, коли в Україні можуть ввести монетизацію і як вона працюватиме.

Що таке монетизація і чому її досі не ввели

Як пояснюють в Мінфіні, механізм монетизації субсидій уряд обговорює практично з першого дня своєї роботи. Аналіз споживання енергоресурсів показує: українці з субсидіями спалюють більше енергоресурсів. Субсидію призначають на соціальні норми споживання, які в Україні, зазначають експерти, досі завищені. Українці без “комунальних знижок” зацікавлені в економії, тоді як субсидіанти в будь-якому випадку не заплатять більше обов’язкового платежу (якщо витрачають в межах норми).

Якщо монетизацію впровадять, держава дасть кошти на оплату соціальних норм і якщо витратити менше, “здачу” можна залишити собі. Є дві головні моделі монетизації. Перша – платити гроші теплокомуненерго (ТКЕ), які компенсуватимуть субсидії, друга – перераховувати гроші, виділені на субсидії, відразу споживачам.

Джерело
 

Antoniuk Kristina