Дев’ять випадків історії, що змусять вас здригнутися

ekipazh

Доволі часто на планеті Земля трапляються незрозумілі людині речі, до істини яких не можуть «докопатися» навіть досвідчені вчені. Інколи, читаючи про таке, стає страшно та набагато цікавіше жити у цьому світі. Представляємо вам дев’ять таємниць історії, які наврядчи будуть колись розгадані.

Сигнал «Wow!», або в офіційному перекладі «Ого-го!».

сигнал

Це радіосигнал, який було зареєстровано ще в далекому 1977 році Джері Ейманом в рамках проекту з пошуку позаземних цивілізацій.
Вчений обвів знаки червоним олівцем і поруч написав «WОW!». Уявляєте, наскільки він був вражений тим, як точно характеристики сигналу збігалися з очікуваними характеристиками теоретичного сигналу від позаземних цивілізацій!

На жаль чи на щастя, але сигнал більше ніколи не був почутий.

Різноманітні фігури, утворені прим’ятими рослинами на полях, – ще одна загадка історії.

круги

Малюнки створені ідеально рівно і можуть являти собою цілі піктограми. У світі налічується близько 9 000 повідомлень про подібні кола, 90% – з Англії.

У 1991 році британці Дейв Чорли та Даг Бауер зізналися, що вони створили сотні кіл за допомогою мотузки і палиці. Зараз у них багато послідовників. Здавалося б, таємниця розгадана, але як бути з тим фактом, що кола на полях з’являлися ще в XIX столітті? Наприклад, перша офіційна згадка про них знаходиться в англійській брошурі 1678 року «Диявол-косар».

Є версія, що фігури створюються невеликими вихорами, які приминають рослини. Такі вихори часто зустрічаються в горбистих регіонах Великобританії.

У 1872 році в 400 милях від Гібралтару було знайдено вітрильне судно, на борту якого не було жодної людини. Речі, провіант і запас води були не займані.
екипаж

Згідно з основною гіпотезою, причина трагедії була у поганій герметичності бочок зі спиртом. Спиртові пари вибухнули в замкнутому просторі трюмів. Капітан, побоюючись чергового вибуху, наказав екіпажу тимчасово пересісти в шлюпку і відпливти на безпечну відстань, зберігши зв’язок з кораблем за допомогою троса. Спуск шлюпки і покидання судна, мабуть, відбувалися в обстановці паніки. Коли всі пересіли в шлюпку, змінився вітер та наповнив вітрила бригантини. Вона швидко набрала хід, а ось перевантажена людьми шлюпка залишилася на місці.

При королеві Єлизаветі I було засновано одне з перших постійних англійських поселень в Північній Америці – колонія Роанок.

колония

У ній було приблизно 90 чоловіків, 17 жінок і 11 дітей.
Колонія безслідно зникла, залишивши лише вирізане на дереві слово «кроатоан» – назва одного з племен індіанців, що населяли ті місця. Згідно найлогічнішою гіпотезою, колоністи познайомилися з аборигенами, які набагато краще знали, як добути їжу і вижити в диких місцях. Тому поселенці вирішили приєднатися до них. За іншими версіями, колоністів взяли в полон місцеві племена або іспанці.

30 червня 1908 року над центральним Сибіром пролетіло вогненне тіло.

метеорит

Його політ спостерігався в багатьох поселеннях, були чутні звуки, подібні на грім. Потім воно вибухнуло: сила була такою, що вибухову хвилю зафіксували обсерваторії по всьому світу. Були повалені дерева на території більше 2 000 кв. км, вибиті вікна в будинках в декількох сотнях кілометрів від епіцентру.

Ще за три дні до події, в Європі і Сибірі спостерігалися незвичайні атмосферні явища: сріблясті хмари, яскраві сутінки. Але жодна експедиція не виявила залишків метеорита.

Згідно основних гіпотез, Земля зіткнулася з крижаним метеоритом або ядром комети, яка складалася з льоду і зруйнувалася в атмосфері. Існує ще дуже цікава версія, що це був експеримент Тесли з бездротовою передачею електроенергії.

У 2013 році 61-річний мешканець Флориди – Майкл Боутрайт, був знайдений без свідомості.

майкл

Його документи підтверджували особу, але, коли він прийшов до тями, він не впізнавав себе в дзеркалі, говорив по-шведськи і вважав себе шведом на ім’я Йохан Ек. Він втратив пам’ять і розучився говорити по-англійськи.

Не всі повірили Боутрайту, його намагалися зловити на знання англійської, а він не проколовся жодного разу! Варто сказати, він і раніше трохи знав шведський, але після амнезії став говорити дуже чисто.

А ось наступна подія вважається найбільш вдало задокументованим випадком спостереження НЛО.

карусель

19 липня 1952 року радар Вашингтонського аеропорту засік групу з 7 летючих об’єктів. Вони рухалися зі швидкістю 2 000 км/г. Керівництво країни відправило на перехоплення винищувачі. Помітивши їх наближення, НЛО сховалися, але незабаром повернулися знову.

Чи міг інцидент виявитися містифікацією уряду США або вторгненням літальних апаратів інших держав, до сих пір невідомо. Що ж це було насправді – не можуть сказати ані вчені, ані військові.

Патомський кратер був виявлений в Сибірі в 1949 році.

кратер

Місцеве населення називає його «гніздом вогняного орла». За розмірами і зовнішнім виглядом він схожий на місячний кратер від удару метеорита, його висота – близько 40 м.
В даний час метеоритна гіпотеза не підтверджується дослідженнями. Ймовірно, кратер має вулканічне походження, але слідів лави не виявлено.

Один з найзагадковіших і обговорюваних випадків в історії – де загубилася група Дятлова?

группа дятлова

Сталося це взимку 1959 року в СРСР, на перевалі, названому згодом на честь Дятлова, керівника загиблої групи. З невідомої причини під час ночівлі на схилі гори група, що складалася з досвідчених туристів, розрізала намет зсередини і швидко покинула її.

Люди спустилися без теплого одягу та взуття вниз по схилу на 1 500 м, де загинули. Кілька людей з групи мали важкі травми.
Існує безліч гіпотез: схід лавини, побутова сварка, випробування секретного зброї, проблеми з місцевим населенням і навіть участь КДБ. Жодна з них не узгоджується з доказами.

Джерело

Antoniuk Kristina