Кожен день в історії: події 27 листопада, про які ти повинна знати

c05_0001_001_listopad

Кожен день – це калейдоскоп подій, які протікають в житті кожного з нас. Практично кожен день ми їздимо на роботу, зустрічаємося з друзями, розмовляємо по телефону, пишемо повідомлення в Telegram і навіть не замислюємося, наскільки цей день важливий в історії. Чи думала ти, що, можливо, саме в цей день кілька століть тому Христофор Колумб відкрив Америку? Або вийшла перша модель того ж Iphone, з якого ти пишеш повідомлення.

Ми вирішили розповідати тобі про найцікавіші події, які відбулися в цей день рік, десять чи сто років тому. Тому пропонуємо відкинути будь тимчасові рамки і сісти в нашу машину часу, щоб відправитися в різні століття і країни і дізнатися, чим цей день знаменний.

  •  1895. Альфредом Нобелем була підписана фінальна версія знаменитого заповіту, згідно з яким більшу частину своїх статків Нобель велів після своєї смерті віддати на створення фонду і заснування премії за наукові досягнення.
  • 1914. Була заснована організація Джойнт – найбільша єврейська благодійна організація.
  • 1918. Заснована Національна Академія Наук України.
  • 1924. У Нью-Йорку пройшов перший Macy’s Thanksgiving Day Parade – парад на честь Дня подяки в США від знаменитої американської торгової мережі Macy’s. Нині проведення цього параду вважається однією з головних традицій Дня подяки в США.
  • 1940. Народився Брюс Лі, гонконгський і американський актор, режисер, майстер бойових мистецтв. Брюс Лі став кумиром мільйонів, саме за його прикладом багато хто почав вивчати бойові мистецтва.
  • 1942. Народився Джимі Хендрікс, американський рок-музикант, співак, композитор. Прославився як гітарист-віртуоз, журнал Time лажі назвав його в 2009 році найбільшим гітаристом усіх часів. Отримав іменну зірку на Алеї слави в Голлівуді.
  • 2001. За допомогою космічного телескопа “Хаббл” була відкрита воднева атмосфера на планеті Осіріс, що знаходиться за межами Сонячної системи. Це було перше виявлення атмосфери на планетах за межами Сонячної системи.
  • 2005. Відбулася перша в світі успішна часткова трансплантація обличчя живій людині.Операцію провели у Франції.

Petya